Investicijos į mokslinių tyrimų ir eksperimentinę plėtrą

ES

Viena iš didžiausių įmonių Lietuvoje užsiimančių krovininių automobilių, autobusų, priekabų ir puspriekabių atsarginių detalių didmenine ir mažmenine prekyba UAB „Jupojos technika“ nuo 2010 m. pradėjo investuoti į mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas ir kurti naujus produktus.
Bendrovė siekia, kad rinkai pateikiami produktai būtų kuo aukštesnės kokybės, todėl nuolat ieško ilgametę patirtį turinčių ir stabdžių sistemos elementus tobulinančių užsienio MTEP centrų, kurie turėtų patirties taikomųjų tyrimų srityje ir galėtų suteikti metodinę pagalbą tobulinant stabdžių trinkelių modelius.
Šiuo metu bendrovės specialistams svarbu įgyti naujų žinių, reikalingų didinant komercinio transporto priemonių stabdžių trinkelių ilgaamžiškumą. Tikslas – nekeisti pagrindinių sudėtinių stabdžių sistemos dalių, bet tobulinti stabdžių trinkelių sudėtį ir sudėtines konstrukcijas taip, kad nenukentėtų kokybiniai parametrai.
Panaudojus Europos socialinio fondo investicijas, du bendrovės inžinieriai ir kokybės technologas turės galimybę vykti į Kinijoje veikiantį MTEP centrą, kurio specializacija – stabdžių sistemos
elementų tyrinėjimų ir gamybos sritis.
Tikimasi, kad, įgiję daugiau patirties, specialistai turės galimybę palyginti pagal skirtingų tyrimų metodikas atliktus tyrinėjimus ir bandymus, atsirinkti optimalius rezultatus ir juos pritaikyti Lietuvoje.

Projektas – Sunkvežimių stabdžių trinkelių kokybinių parametrų – efektyvumo, ilgaamžiškumo bei temperatūros svyravimo pokyčių – modeliavimas.

Projekto Nr. 09.4.3-ESFA-T-847 Inostažuotė

Projektas bendrai finansuojamas iš Europos socialinio fondo.