Vadovavimas

 

Čia pateiktos knygos, kurias skaito “Jupojos technikos” darbuotojai. Jos neparduodamos ir nenuomojamos.

Eliyahu M. Goldratt Jeff Cox - Tikslas I

Statusas: užimta;

Autorius: Eliyahu M. Goldratt Jeff Cox;

Leidykla: Rgrupė;

Leidimo metai: 2000;

Puslapių sk.: 392;

Formatas: 15 x 22 cm;

Viršelis: Kietu viršeliu;

Anotacija:
Tarptautinis bestseleris, padaręs mąstysenos perversmą valdymo srityje. Tikslas – užkrečiantis, greitai perskaitomas gamybos vadovėlis romano pavidalu, parodantis kaip įveikti kliūtis pinigų „gaminimo“ kelyje. Tik niekas nenumanė, kad šią knygą pripažins ir godžiai skaitys sutuoktiniai. Arba kas galėjo numanyti, kad žmonės iš daugiau kaip tuzino šalių teigs, kad ši knyga parašyta apie jų gamyklas ir apie jų šeimas. Ši knyga tapo populiariausia parankine knyga valdybų posėdžių salėse, universitetuose, gamyklose.

 

Richard Koch - 80/20Statusas: laisva;

Autorius: Richard Koch;

Leidykla: Smaltija;

Leidimo metai: 2003;

Puslapių sk.: 244;

Formatas: A5;

Viršelis: Minkštu viršeliu;

Anotacija:
Korporacija ar turtas daugiau nevaidina lemiamo vaidmens. Nauja ekonomikos varomoji jėga – kūrybingos asmenybės ir jų komandos, jie kuria materialinę gerovę ir gyvena joje.80/20 principo revoliucija yra tokia pat reikšminga kaip pramonės, žemės ūkio ar valdymo perversmai kurie jau pakeitė mūsų kasdienybę.Šiame klasikinės Richardo Kocho knygos „80/20 principas“ tęsinyje autorius atskleidžia, kaip 80/20 principas padeda individams tapti žmonėmis, kurie perima verslo valdymą į savo rankas. Išsiaiškink, kaip tu gali prisijungti prie šio perversmo.

 

William C. Byham ir Jeff Cox - Įgalinimo žaibasStatusas: laisva;

Autorius: William C. Byham ir Jeff Cox;

Leidykla: Rgrupė;

Leidimo metai: 2007;

Puslapių sk.: 216;

Formatas: A5;

Viršelis: Kietu viršeliu;

Anotacija:
Tai neeilinė knyga tiek forma, tiek turiniu. Nors „Įgalinimo žaibas“ parašytas kaip pasaka, jame – tik realios darbinės situacijos, lengvai atpažįstamos mūsų kasdienėje veikloje. Lengvu ir šmaikščiu stiliumi aptariamas išties sudėtingas tiek pasaulio, tiek Lietuvos verslui aktualus klausimas – kodėl puikiai dirbančią įmonę gali aplenkti kita, išoriškai niekuo nesiskirianti, tačiau viduje paslaptingą krūvį, savotišką energijos užtaisą turinti kompanija? Koks tas užtaisas – per visą knygą einantis įgalinimo, įžiebimo leitmotyvas..?

Paėmimas: Dėl knygos paėmimo kreipkitės į Eriką Kuzminskienę tel.: +370 41 545362 arba mob.: +370 687 49745.

 

Thomas Corbett - Pajamu apskaitaStatusas: laisva;

Autorius: Thomas Corbett;

Leidykla: Rgrupė;

Leidimo metai: 2005;

Puslapių sk.: 215;

Formatas: 15×21;

Viršelis: Kietu viršeliu;

Anotacija:

“Išlaidų apskaita yra pats didžiausias našumo priešas”. E.Goldratt

Tai knyga ne apie strategijas, o veikiau apie tai, kaip priiminėti sprendimus, atitinkančius sistemos tikslus. Čia parodoma valdymo informacijos sistema, kuri leis vadovams greit nustatyti, ar jų sprendimai didina kompanijos pelningumą.

 

Goldratt, Eliyahu M - PasirinkimasStatusas: laisva;

Autorius: Goldratt, Eliyahu M.;

Leidykla: Rgrupė;

Leidimo metai: 2008;

Puslapių sk.: 220;

Formatas: A5;

Viršelis: Kietu viršeliu;

Anotacija:

Šioje knygoje dr. E. Goldrattas pirmą kartą atskleidžia savo mąstymo metodų paslaptis. Knygą galima būtų laikyti filosofine, bet tuo pat metu ir labai praktiška – autorius aprašė ir išanalizavo labai skirtingus ir įdomius verslo pavyzdžius.„Pasirinkimas“ skirtas pritaikyti tiek asmeniniame gyvenime, tiek ir verslo plotmėse. Verslo valdymo pavyzdžiai distribucijos, mažmeninės prekybos, gamybos sferose papildo ir padeda atskleisti žmogišką pasirinkimą gyventi pilnavertį gyvenimą. Šioje knygoje aprašoma ir viena Lietuvos bendrovė. Šis faktas tebūnie mažyte paslaptimi – viena iš daugelio, kurias įveiksite skaitydami „Pasirinkimą“.

 

Hermann Simon, Frank F. Bilstein, Frank Luby - Didinkite pelną, ne rinkos dalįStatusas: laisva;

Autorius: Hermann Simon, Frank F. Bilstein, Frank Luby;

Leidykla: Verslo žinios;

Leidimo metai: 2007;

Puslapių sk.: 232;

Formatas: 16,2×24,3×2,1 cm;

Viršelis: Kietu viršeliu;

Anotacija:

Dešimtmečiais vadovai nuolat girdėdavo kolegas, viršininkus, profesorius ir žinovus sakant, kad išsigelbėjimas ateis užkariavus didelę rinkos dalį. Todėl jie kiekvieną savo organizacijos elementą – nuo strategijos ir pardavimų iki rinkodaros ir gamybos – skyrė šiam tikslui. Mokymai, skatinimo sistemos ir pavyzdžiai iš kitų verslo sričių dar labiau stiprino jų ryžtą. Tačiau knygos autoriai teigia, kad ši rinkos dalies manija, užuot suteikusi galimybių didinti pelną brandžiose rinkose, jas žlugdo. Kodėl?

 

Andrew Wileman - Sąnaudų apkarpymasStatusas: laisva;

Autorius: Andrew Wileman;

Leidykla: Verslo žinios;

Leidimo metai: 2009;

Puslapių sk.: 232;

 

 

Anotacija:

„Sąnaudų apkarpymas“ pateikia sąnaudų vadybos priemonių rinkinį, kuris pagrįstas 25 metų konsultavimo patirtimi vadovaujant tarptautiniams sąnaudų mažinimo projektams. Knyga parodo, kuo skiriasi sumani ir bloga sąnaudų vadyba.Sąnaudų vadyba tinka ir privataus sektoriaus įmonėms, ir viešojo sektoriaus organizacijoms, visų lygių vadybininkams.

Ši knyga apima ir vienkartines sąnaudų mažinimo programas, bet svarbiausia jos tema yra tai, kas domina daugumą vadovų – ilgalaikė sąnaudų vadybos programa.

„Sąnaudų apkarpymas“ pateikia struktūrinį, praktišką požiūrį į sumanią sąnaudų vadybą siūlydamas svarbiausių idėjų ir sąnaudų vadybos strategijų rinkinį, sąnaudų analizės schemas ir praktinius būdus, kaip įdiegti sąnaudų mažinimo programas.

 

Doug Jensen, Tom McMullen, Mel Stark - Vadovams apie atlygįStatusas: laisva;

Autorius: Doug Jensen, Tom McMullen, Mel Stark;

Leidykla: Verslo žinios;

Leidimo metai: 2008;

 

 

Anotacija:

Vadovams apie atlygį – pirmoji knyga, kurioje į atlygį pažvelgta vadovo akimis. Ji apima viską, ką jūs ir jūsų įmonė turite žinoti, kad galėtumėte sukurti programą, leidžiančią jums ženkliai ir nuosekliai atlyginti puikiems darbuotojams ir neprarasti pelno.

Knygoje atsakoma į svarbius klausimus, seniai neduodančius ramybės įvairių organizacijų vadovams:

  • Kaip motyvuoti (ir išsaugoti) geriausius darbuotojus, jei įmonės politika neleidžia ženkliai didinti algų?
  • Kaip pamatuoti rezultatus ir susieti premijas su konkrečiais pasiekimais, ypač tada, kai sunku tiksliai išmatuoti pareigybių atsakomybę pinigais?
  • Kaip pagrįsti darbuotojų atlygį ir kaip tą procesą palengvinti – ne vieną kartą, bet iš esmės?
  • Kaip veiksmingiausiai skirstyti (atskirai ir derinant) algą, trumpalaikius ir ilgalaikius skatinimus, papildomas naudas, lengvatas ir nepiniginį atlygį?

 

Sydney Finkelstein - Kodėl žlunga šaunūs vadovaiStatusas: laisva;

Autorius: Sydney Finkelstein;

Leidykla: Vaga;

Leidimo metai: 2007;

Puslapių sk.: 368;

Formatas: 17,7×24,7×2,5 cm;

Viršelis: Kietu viršeliu;

 

Anotacija:

Knygos autorius prof. Sydney Finkelsteinas analizuoja stambių bendrovių, kurios buvo pasiekusios gerų rezultatų, žlugimo priežastis. Autorius apžvelgė labai plačią verslo krypčių sritį ir sukaupė daug informacijos apie įmonių veiklos rodiklius. Analizė parodė, kad bendrovių sąstingio ir net žlugimo priežastys elementarios ir tos pačios įvairioms kompanijoms: stovėjimas ant „laurų pakylos”. Vadovai ignoruoja ir net atleidžia novatoriškus, kūrybingus darbuotojus. Kita didelė klaida – neįvertinami pokyčiai rinkoje. Neatsilikti ir būti lyderiu labai sunki užduotis net ir dideliems ūkio subjektams. Laiko faktorius didina klaidas, kol bendrovė žlunga.

 

Steve Zaffron, Dave Logan - Trys sėkmės dėsniaiStatusas: laisva;

Autorius: Steve Zaffron, Dave Logan;

Leidykla: Alma littera;

Leidimo metai: 2011;

Puslapių sk.: 224;

Viršelis: Kietu viršeliu;

Anotacija:

Kokia yra sėkmės formulė organizacijos veiklos efektyvumui pagerinti ir atsiradusioms kliūtims įveikti? Šis klausimas dar aktualesnis, kai aplinka vis sunkiau prognozuojama. Kai daugelis vadybos būdų jau išmėginti, daug galimybių išnaudota, sudėtinga atrasti ką nors nauja.

Knygos autoriai siūlo atsigręžti į save ir išmokti iš naujo geriau pažinti save, mus supančius žmones ir aplinką. Ir tai padeda, kai prie nieko neprisirišdamas pradedi nuo balto lapo. Tuomet sunkūs ir neišsprendžiami klausimai darbe, šeimoje, su partneriais ir draugais staiga tampa bendri ir pradeda lengvai spręstis. Tada su didele energija gali prisidėti prie teigiamų pokyčių ne tik organizacijoje, bet ir supančioje aplinkoje – visuomenėje. Kaip teigia knygos autoriai, svarbu išmokti perkurti numatytąją ateitį.

 

Lyderystės menas  Statusas: laisva;

  Autorius: Dale Carnegie Training;

  Leidykla: Eugrimas;

  Leidimo metai: 2011;

  Puslapių sk.: 320;

  Viršelis: Minkštu viršeliu;

 

Anotacija:

Patikrinta ėkmės formulė ir nepakeičiama priemonė versle!

Vis labiau virtualėjančiame pasaulyje žmonės netenka bendravimo, taip pat ir lyderystės įgūdžių. Nors dar niekuomet jie nebuvo labai vertinami ir trokštami. Šiandien reikia naujo tipo lyderių – galinčių įkvėpti ir motyvuoti kitus vadovaujantis amžinais lyderystės principais: lankstumu, prisitaikymu, patikimumu, valdžios pasidalijimu. Ši knyga padės identifikuoti jūsų stiprybes bei supažindisn su veiksmingomis strategijomis.

 

Kritinė grandinė  Statusas: laisva;

  Autorius: Eliyahu M. Goldratt;

  Leidykla: Goldratt Baltic Network;

  Leidimo metai: 2002;

  Puslapių sk.: 271;

  Viršelis: Kietu viršeliu;

  Anotacija:

“Kritinė grandinė”, intriguojantis ir dinamiškas gamybinis romanas, projektų valdymui turėjo tokį poveikį, kokį jo kiti romanai, “Tikslas” ir “Sėkmė priklauso ne nuo laimės”, turėjo gamybai ir marketingui. Dr. Goldrato knygos pakeitė vadovų mąstyseną ir sprendimus visame pasaulyje.
Šis vadovėlis-romanas tęsia mokymą apie vadinamuosius Mąstymo procesus. Autorius savo stiliumi nagrinėja vieną iš sudėtingiausių šių dienų valdymo temų – projektų valdymą. Pasakojimo fonu yra pasirinkta informacinių technologijų įmonės esminė problema: produkto sukūrimas trunka dvejus metus, o jo gyvavimo ciklas – tik pusmetis. Įmonės vadovybė supranta, kad vienintelė nesėkmė gresia visos įmonės žlugimu. Ar įmanoma pagreitinti kūrybinį procesą, ar įmanoma apskaičiuoti ir valdyti protinį darbą, ar įmanoma įgyvendinti projektą sutartu laiku, neaukojant kokybės ir išankstinių susitarimų?
Knygoje neapsiribota projektų valdymo problemomis ir sprendimais, švietimo ir tobulinimosi problemomis, o ir labai konkrečiai išnagrinėtos statybų vėlavimo priežastys, ypač užsakovų santykiai su tiekėjais ir subrangovais.

 

 VykdymasStatusas: užimta;

  Autorius: Larry Bossidy,Ram Charan su Charles Burk;

  Leidykla: D. Radkevičiaus PĮ;

  Leidimo metai: 2004;

  Puslapių sk.: 261;

  Viršelis: Kietu viršeliu;

  Anotacija:

Kas ištikrųjų skiria verslo konkurentus? Spraga tarp to, ką kompanijos vadovai nori pasiekti ir jų organizacijų sugebėjimo tą padaryti. Konkurencinį pranašumą suteikia sugebėjimas susieti tris pagrindinius bet kurios kompanijos procesus – žmones, strategiją ir darbo planą, ir sugebėjimas užtikrinti, kad darbai būtų atlikti laiku.

 

  Statusas: užimta;

  Autorius:ALEXANDRE HAVARD

  Leidykla:Katalikų pasaulio leidiniai;

  Leidimo metai: 2014;

  Puslapių sk.: 207;

  Viršelis: Minkštu viršeliu;

  Anotacija:

Knygoje pristatomos svarbiausios žmogiškosios dorybės, kurios būtinos lyderiams. Aptariama, kaip lyderiai jas ugdo, parodoma, kokią įtaką dorybės daro savirealizacijai, kalbama apie dieviškųjų tikėjimo, vilties ir meilės dorybių didingumą bei poveikį lyderystei.
Dora lyderystė skirta tiems, kurie trokšta gyvenime turėti didelį tikslą. O koks tikslas yra kilnesnis už asmeninio tobulėjimo siekį?

Alexandre’as Havard – seminarų apie dorą lyderystę lektorius ir Havardo lyderystės instituto įkūrėjas. Gimė Paryžiuje, baigė René Descarte’o universitetą – vieną žymiausių teisės mokyklų Prancūzijoje. Įgijęs advokato diplomą dirbo teisininku keliose Europos šalyse. Šiuo metu A. Havardas gyvena ir dirba Maskvoje, veda seminarus verslo vadovams ir studentams. Pagal šių seminarų medžiagą parengta knyga Dora lyderystė (2007) yra išversta į penkiolika kalbų.

 

  Statusas: laisva;

  Autorius: Stephen R. Covey

  Leidykla:Mijalba;

  Leidimo metai: 2014;

  Puslapių sk.: 416;

  Viršelis: Minkštu viršeliu;

  Anotacija:

“Pažadu, kad knyga “7 sėkmės lydimų žmonių įpročiai” suteiks jums malonią pamoką. Sužinotais dalykais pasidalykite su mylimais žmonėmis. O ką būsite išmokę, pradėkite taikyti praktiškai. Prisiminkite štai ką: jei mokotės, tačiau nieko nedarote, tai reiškia, kad mokotės visiškai perniek. Jei turite žinių, tačiau jų netaikote, tai visos jūsų žinios nieko vertos. Man pačiam gyvenimas su septyniais įpročiais yra tarsi nuolatinė kova – visų pirma todėl, kad mums tobulėjant randasi naujų gyvenimo iššūkių. Galima sakyti, gyvenimas yra kaip sportas – slidinėjimas, tenisas, golfas ar koks kitas. Kiekvieną dieną nuoširdžiai stengiuosi gyventi taip, kaip diktuoja šie principais grįsti įpročiai, ir kiekvieną dieną esu drauge su jumis.”
Stephen R. Covey 

 

  Statusas: laisva;

  Autorius: P

  Leidykla:Eugrimas;

  Leidimo metai: 2015;

  Puslapių sk.: 200;

  Viršelis: Kietu viršeliu;

 

  Anotacija:

Ši knyga apie tai, kokius klausimus turite kelti ir į kokius atsakyti, kad jums pasisektų sukurti kažką naujo. Anot knygos autoriaus, tai ne instrukcija ir ne išminties sąvadas, o mąsrymo pamokos, kurios kiekvienam startuoliui padės tinkamai išanalizuoti kilusias idėjas ir iš pagrindų sukurti naują verslą.

 

 Statusas: laisva;

  Autorius: John Adair

  Leidykla: Alma littera;

  Leidimo metai: 2006;

  Puslapių sk.: 208;

  Viršelis: Minkštu viršeliu;

  Anotacija:

Džono Adairo knygoje „100 patarimų vadovui“ rasite:
13 patarimų, kaip skatinti kūrybiškumą ir naujoves
  • 12 patarimų, kaip priimti sprendimus
  • 16 patarimų, kaip pasiekti geriausių komandos darbo rezultatų
  • 9 patarimus, kaip tvarkyti savo laiką
 Ir 50 kitų fantastiškų idėjų, patarimų ir gudrybių, kurios pakels jus ir jūsų organizaciją į patį aukščiausią verslo sėkmės lygmenį!
 
 
 
 

Naujoji galia. Kaip ji keičia XXI amžiaus pasaulį ir kodėl turime ją pažinti | Henry Timms, Jeremy HeimansStatusas:laisva;

  Autorius: Jeremy Heimans, Henry Timms

  Leidykla: Eugrimas;

  Leidimo metai: 2019;

  Puslapių sk.: 388;

  Viršelis: Kietu viršeliu;

  Anotacija:

Knygoje „Naujoji galia“ du vizionieriai, Jeremy Heimans ir Henry Timms, kviečia skaitytojus į pribloškiančią kelionę po 21 amžių. Autoriai analizuoja unikalų šio amžiaus reiškinį – naująją galią, kuri šiuo metu neišvengiamai keičia politiką, verslą ir pačią visuomenę.

Naudojatės moderniomis technologijomis, aktyviai reiškiatės feisbuke ar kituose socialiniuose tinkluose, paliekate atsiliepimus ir mielai dalijate patiktukus, o gal kartą priėmėte „ledinio vandens iššūkį” ir apsipylėte kibiru šalto vandens? Vadinasi, esate šios naujos realybės dalis, o supratimas apie tai, kaip ši naujoji galia veikia, gali pakeisti ir Jūsų gyvenimą.

Anot knygos autorių, „ši galimybė dabar jau mūsų visų rankose. Galite kurti filmus, rasti draugų iružsidirbti; dalytis viltimi ar idėjomis; formuoti bendruomenes ar judėjimus – ir visa tai daryti gerokai didesniu mastu ir sukelti gerokai daugiau pasekmių, nei vos prieš kelerius metus”. Nuo ko pradėti? Ši knyga atsakys ir į šį klausimą, bet ne tik! Iš viso pasaulio surinkti iliustruoti sėkmingiausių naujosios galios taikymo istorijų pavyzdžiai ne tik praplės Jūsų akiratį, bet ir suteiks konkrečių žinių, kaip iš pasyvaus dalyvio tapti aktyviu 21 amžiaus tikrovės kūrėju.

 

 

Ar verslas gali išgelbėti žemę? Naujas kelias tvarumo link

Statusas:laisva;

  Autorius: Michael Lenox, Aaron Chatterji

  Leidykla: Eugrimas;

  Leidimo metai: 2019;

  Puslapių sk.: 230;

  Viršelis: Kietu viršeliu;

 

Anotacija:

Lūkestis, kad verslo bendruomenė kurtų naujus produktus, paslaugas ir verslo modelius, mažinančius poveikį aplinkai ir kartu skatinančius ekonomikos augimą, dabar ypač aktualus.

Knygos autoriai profesoriai Michael’as Lenox’as ir Aaron’as Chatterji provokuodami skaitytojus kelia klausimą „Ar verslas gali išgelbėti Žemę?“. Analizuodami išsamius dešimtmetį trukusius tyrimus ir konkrečius pavyzdžius, autoriai pateikia atsakymą: tik skirtingų visuomenės grupių ir verslo sektorių bendradarbiavimas gali paskatinti išties svarius pokyčius sprendžiant klimato krizės problemą.

Knyga „Ar verslas gali išgelbėti žemę? Naujas kelias tvarumo link“ skirta jums tikint, kad kiekvienas iš mūsų gali būti naudingas kaip katalizatorius – nesvarbu, ar esate kūrėjas, vadovas, investuotojas, klientas, aktyvistas, ar valdininkas. Linkiu čia rasti kryptį ir konkrečių rekomendacijų, ką ir kaip galite padaryti Jūs.

 

Boso valanda. Kasdienė šiuolaikinio vadovo knyga: kaip vadovauti žmonėms?Statusas:laisva;

  Autorius: Saulius Jovaišas

  Leidykla: Baltos lankos;

  Leidimo metai: 2015;

  Puslapių sk.: 240;

  Viršelis: Minkštu viršeliu;

 Anotacija:

 

Prieš keliolika metų efektyviai dirbantis vadovas turėjo gebėti valdyti procesus ir juos atliekančius žmones. Šiandienos vadovo samprata ir užduotis ženkliai kinta. Geru vadovu laikomas tas, kuris geba suprasti žmones, juos išgirsti, ugdyti ir skatinti. Prioritetinė vadovo pareiga tampa pagalba darbuotojui noriai įsitraukti į įmonės veiklą. Noriai!

Mūsų dienų rinkoje būtent vadovo elgesys su darbuotojais yra lemiamas veiksnys, kuris užtikrina našią, produktyvią veiklą ir sėkmę įmonės konkurencinėje kovoje.

Lektorius ir verslo valdymo konsultantas Saulius Jovaišas siekia paskatinti būsimus ir esamus vadovus susimąstyti apie savo efektyvumą dabartinėje rinkoje – kaip turi elgtis ir ką turi daryti vadovas, kad jo vadovaujamos organizacijos darbuotojai kurtų maksimalią pridėtinę vertę.

Saulius Jovaišas – lektorius, verslo valdymo konsultantas, ugdančiojo vadovavimo ir karjeros patarėjas, personalo parinkimo ekspertas, straipsnių, publikacijų ir interneto seminarų autorius, projekto „Boso valanda” sumanytojas. Jis turi daugiametės sėkmingo vadovavimo patirties įvairiose įmonėse (M-1, „CV-Online”, „Kas yra kas Lietuvoje”, „SJ Solutions”, „Veiklos valdymo sprendimai” ir kt.). „Boso valanda. Kasdienė šiuolaikinio vadovo knyga: kaip vadovauti žmonėms?” – tai antroji autoriaus knyga. Pirmoji, parašyta kartu su bendraautore Girėne Ščiukaite, „Ieškai darbo” pasirodė 2011 m.